بررسی اولیه

بررسی اولیه رشته های آزمون کارشناسی ارشد

با سلام خدمت دانشجویان عزیز و محترم

در این بخش از سایت می خواهیم در رابطه با بودجه بندی سوالات مربوط به ریاضی صحبت کنیم تا با دیدی وسیع تر به مطالعه این درس بپردازیم. قبل از آنکه به بررسی هر رشته به طور مجزا بپردازیم، بهتر است با یک بررسی کلی در رابطه با درس ریاضی و ماهیت سوالات مطرح شده ی آن در کلیه رشته ها صحبت کنیم.

آیا تعداد سوالات ریاضی در آزمون کارشناسی ارشد در رشته های مختلف  متفاوت است؟

تعداد سوالات ریاضی در آزمون کارشناسی ارشد در رشته های مختلف متفاوت می باشد. ما در این قسمت می خواهیم بودجه بندی این سوالات را به صورت کاملا تخصصی بررسی کنیم. اما قبل از آن لازم است شما یک اطلاعات کلی از سوالات مطرح شده در رشته های مختلف داشته باشید.

مدیریت در سوانح طبیعی: تعداد سوالات ریاضی 20 عدد است که 5 سوال مربوط به ریاضی عمومی (1)، 5 سوال مربوط به ریاضی عمومی (2)، 5 سوال مربوط به معادلات دیفرانسیل و 5 سوال مربوط به آمار و احتمال می باشد.

مجموعه ریاضیات و کاربرد، آمار و کاربرد و علوم کامپیوتر: تعداد سوالات ریاضی 9 عدد است که 5 سوال مربوط به ریاضی عمومی (1) و 4 سوال مربوط به ریاضی عمومی (2) می باشد.

مجموعه ژئو فیزیک: تعداد سوالات ریاضی 20 عدد است که 10سوال مربوط به ریاضی عمومی (1) و 10 سوال مربوط به ریاضی(2) می باشد.

مجموعه فلسفه و علم: تعداد سوالات ریاضی 25 عدد است که 15سوال مربوط به ریاضی عمومی (1) و 10 سوال مربوط به ریاضی عمومی (2) می باشد.

مجموعه مهندسی صنایع: تعداد سوالات ریاضی 20 عدد است که 10سوال مربوط به ریاضی عمومی (1) و 10 سوال مربوط به ریاضی عمومی (2) می باشد.

مجموعه مهندسی معماری کشتی: تعداد سوالات ریاضی 15 عدد است که 3 سوال مربوط به ریاضی عمومی (1)، 3 سوال مربوط به ریاضی عمومی (2)، 4 سوال مربوط  به معادلات دیفرانسیل و 5 سوال مربوط به ریاضی مهندسی می باشد.

مجموعه دریانوردی: تعداد سوالات ریاضی 15 عدد است که 6 سوال مربوط به ریاضی عمومی (1)، 3 سوال مربوط به ریاضی عمومی (2)، 2 سوال مربوط  به معادلات دیفرانسیل و 4 سوال مربوط به آمار و احتمال می باشد.

مجموعه مهندسی مکانیک: تعداد سوالات ریاضی 15 عدد است که 4 سوال مربوط به ریاضی عمومی (1)، 4 سوال مربوط به ریاضی عمومی (2)، 2 سوال مربوط به معادلات دیفرانسیل و 5 سوال مربوط به ریاضی مهندسی می باشد.

مجموعه مهندسی معدن: تعداد سوالات ریاضی 20 عدد است که 5 سوال مربوط به ریاضی عمومی (1)، 5 سوال مربوط به ریاضی عمومی (2)، 3 سوال مربوط  به معادلات دیفرانسیل و 7 سوال مربوط به آمار و احتمال مهندسی می باشد.

مجموعه مهندسی مواد: تعداد سوالات ریاضی 20 عدد است که 4 سوال مربوط به ریاضی عمومی (1)، 5 سوال مربوط به ریاضی  عمومی (2)، 5 سوال مربوط  به معادلات دیفرانسیل و سوال مربوط  به ریاضی مهندسی می باشد.

مجموعه مهندسی هوا فضا: تعداد سوالات ریاضی 20 عدد است که 10 سوال مربوط به معادلات دیفرانسیل و 10 سوال مربوط به ریاضی مهندسی می باشد.

مجموعه مهندسی برق: تعداد سوالات ریاضی 12 عدد است که  54 سوال مربوط به معادلات دیفرانسیل و 6 سوال مربوط به ریاضی مهندسی و 2 سوال مربوط به آمار و احتمال می باشد.

مجموعه مهندسی عمران: تعداد سوالات ریاضی 15 عدد است که 5 سوال مربوط به ریاضی عمومی (1)،5 سوال مربوط به ریاضی عمومی (2) و 5 سوال مربوط به معادلات دیفرانسیل می باشد.

مجموعه مهندسی عمران نقشه برداری: تعداد سوالات ریاضی 20 عدد است که 7 سوال مربوط به ریاضی عمومی (1)، 6 سوال مربوط به ریاضی عمومی (2) و 7 سوال مربوط به معادلات دیفرانسیل می باشد.

مجموعه مهندسی پلیمر: تعداد سوالات ریاضی 15 عدد است که 15 سوال آن مربوط به ریاضی مهندسی می باشد.

مدیریت نساجی: تعداد سوالات ریاضی 20 عدد است که 5 سوال مربوط به ریاضی عمومی (1)، 5 سوال مربوط به ریاضی (2)، 5 سوال مربوط  به معادلات دیفرانسیل و 5 سوال مربوط آمار و احتمال مهندسی می باشد.

آیا سوالات ریاضی مطرح شده در رشته های مختلف، متفاوت است؟

دانشجویان محترم توجه داشته باشید که سوالات ریاضی طرح شده برای رشته های مختلف متفاوت می باشد؛ شاید بتوان چند مورد مشابه یافت ولی در کل سوالا ت ریاضی آزمون ارشد رشته های متفاوت، مشابه یکدیگر نیستند. حتی در برخی از رشته ها موارد آزمون نیز متفاوت هست.به عنوان مثال در رشته مهندسی مواد نسبت به رشته مهندسی پلیمر مباحث متفاوتی دارند.

 با ما همراه باشید.....

 

 

 

 

 

 

 

 

ورود اعضاآمار بازدید سایت

امروز95
دیروز244

  • آی پی شما: 107.21.85.250
  • مرورگر unknown
  • نسخه unknown
  • سیستم عامل unknown

شنبه, 02 بهمن 1400